fbpx

YKS 2019 geç başvuruları 19 Mart 2019 Salı günü ÖSYM tarafından alınacak. Katılacakları oturum başına sınav ücreti yatıracak olan adaylar ÖSYM kartlı ödeme sistemi üzerinden paraları yatıracak. Peki, Yükseköğretim Kurumları Sınavı geç başvuruları nereden ve nasıl yapılır?

ÖSYM, YKS geç başvuru süreci ile ilgili detayları geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı. Kurum tarafından yapılan açıklamada başvuruların 19 Mart 2019 Salı günü alınacağı bilgisi paylaşılmıştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin internet adresi üzerinden sınav ücretlerini yatıracak olan adaylar ardından başvurularını tamamlayabilecek.

Geç başvurularla ilgili saat uyarısında bulunan kurum başvuruların 23:59’da sona ereceğini hatırlattı. Buna göre sınava katılmak isteyen adaylar geç başvurularını bugün tamamlamak zorunda.

YKS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Sınava katılacak olan adaylar katılacakları her oturum başına 75 TL ücret ödemek zorunda. İki gün sürecek olan oturumların tamamına katılmak isteyen öğrencilerin ücretleri katılacakları oturum adetine göre yatırmaları gerekiyor.

ÖSYM KARTLI ÖDEME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ…

SINAV ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Kurumun internet adresinde yer alan “https://odeme.osym.gov.tr/” linkine girerek katılacakları sınavın adını seçen adaylar ardından gerekli bilgileri girerek ödeme ekranı sayfasına geçiş yapabilecek. Sınav ücretini elektronik ortamdan yatırdıktan sonra ÖSYM AİS sayfasından işlemler tamamlanabilecek.

YKS GEÇ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

2019 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI NE ZAMAN?

Başvuru sürecinin 19 Mart 2019 günü tamamlanacağı sınav 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak. Adaylar bu sınavdan elde ettikleri puanlara göre tercih sürecine geçiş yapacak.

Kaynak cnnturk.com

Tavsiye Edilen Yazıları